Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ - Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 54-71 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ - Α.Ε.Ε.Π. 45-52

Τη Κυριακή 30/11/14, το παιδικό του “Άρη” αγωνίσθηκε στο κλειστό γήπεδο της Αυλίδας και κέρδισε την ομώνυμη ομάδα με διαφορά 17 πόντων.
Χρησιμοποιήθηκαν πολλές πιεστικές άμυνες σε όλο το γήπεδο και από τους δύο συλλόγους και αυτό δημιούργησε ένα γρήγορο ρυθμό στην επίθεση με πολλά λάθη αλλά και πολλά φάουλ. Πρώτοι σκόρερ για τον “Άρη” ήταν οι Τσαραμπάρης Αναστάσης (γεν. ‘01) με 19 πόντους και 1 τρίποντο και Καραδόπουλος Γιάννης (γεν.‘00) με 16 πόντους και 1 τρίποντο. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδας μας αγωνίσθηκε μόνο με 5 παίκτες γεννημένους το 1999, ενώ οι υπόλοιποι ήταν γεννημένοι το 2000 και 2001. Η σύνθεση αυτή δεν ήταν αναγκαστική μιας και ο σύλλογος μας έχει στον ενεργητικό του 12 παίκτες γεννημένους το ’99, 10 παίκτες γεννημένους το 2000 και 24 γεννημένους το 2001. Οι προπονητές βρήκαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν και νέους παίκτες, κερδίζοντας περισσότερο χρόνο συμμετοχής και εμπειρίες. Οι παίκτες ανταποκρίθηκαν σε μεγάλο βαθμό στο ρόλο που τους δόθηκε, δείχνοντας τη σοβαρή δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής μας.
            Σύνθεση: (Κουτσοβασίλης Ι. - Λογοθέτης Κ.) Καβούρης Α., Καραδόπουλος Ι. 16π. (1τρ.), Κασάι Ε. 4π., Λυμπερίου Α. 2π., Σκουρτανιώτης Μ. 3π. (1τρ.), Τσαραμπάρης Α. 19π. (1τρ.), Κίσσας Γ., Λογοθέτης Π. 9π., Μπεκρής Γ. 5π., Αστέρης Α., Τόμπρος Λ. 7π., Χάλιος Ν. 6π.
Δεκάλεπτα: 16-22, 09-23, 23-17, 06-09.
            Το βράδυ τη Κυριακής, στις 20.00, στο κλειστό γήπεδο της Θήβας, οι έφηβοί μας υποδέχτηκαν την Α.Ε. “Έξω Παναγίτσας” στα πλαίσια του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και πήραν το ροζ φύλλο του αγώνα, αφού οι γηπεδούχοι σαφώς βελτιωμένοι από τη προηγούμενη αναμέτρηση των δύο ομάδων, προσπάθησαν αρκετά για να κερδίσουν, αλλά σε κάποια διαστήματα, η έλλειψη συντονισμού στην επίθεση, τους στέρησαν τη νίκη. Οι διαφορές στα δεκάλεπτα του πρώτου ημιχρόνου ήταν πολύ μικρές υπέρ της ομάδας της Χαλκίδας. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά στο σκορ τόσο ώστε να παίξουν συντηρητικά στο τελευταίο, για να πάρουν τη νίκη. Ο “Άρης” κέρδισε το τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά δε μείωσε τη διαφορά ασφαλείας που είχε χτίσει η Χαλκίδα.
            Σύνθεση: (Λογοθέτης Κ. - Γερμανός Σ.) Χασάπης Γ., Κασάι Ε. 2π., Παπαμιχαήλ Γ. 9π., Σινογιώργος Ν., Βλάχος Ε. 9π. (1τρ.), Νικολώφ Ν., Νορκελιούνας Γ., Βρακάς Δ., Μπεκρής Γ., Ζυγογιάννης Λ. 8π., Ματσαγγούρας Ε. 15π., Σταμάτης Μ. 2π.
Δεκάλεπτα: 11-15, 10-11, 08-17, 16-09.