ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ – ΕΥΒΟΙΑΣ
 (Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ: Α.Σ. “ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ” ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ – Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ 46-59
ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: “ΜΑΚΑΡΟΣ” ΑΜΦΙΣΣΑΣ - Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ 47-70

Στο κλειστό γήπεδο της Μαλεσίνας, το Σάββατο 13/10 η ομάδα ανδρών του “Άρη” Θήβας επιβλήθηκε της αντίστοιχης ομάδας της “Αναγέννησης” με σκορ 46-59.
       Με ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο που καθήλωσε την αντίπαλη ομάδα όπως μαρτυρεί και το σκορ 15-3 υπέρ του “Άρη”, η ομάδα της Θήβας καθόρησε το τελικό αποτέλεσμα. Παρότι στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Μαλεσίνας έδειξε σημεία ανάκαμψης και επιβλήθηκε με 14-8, ο “Άρης” τόσο στο τρίτο όσο και στο τέταρτο δεκάλεπτο βασισμένος σε μια σκληρή άμυνα και σε αντεπιθέσεις, κατόρθωσε να φέρει σε πέρας τη πρώτη του νίκη.
Σύνθεση: (προπ. Σ. ΓΕΡΜΑΝΟΣ) ΧΑΡΑΤΣΗΣ Α. 12π., ΚΑΣΑΙ Σ., ΚΟΥΤΣΟΒΑΣΙΛΗΣ Ι. 11π., ΣΚΥΡΙΑΝΟΣ Ν. 5π., ΠΑΓΩΝΗΣ Ι., ΚΑΡΑΜΑΓΚΙΩΛΗΣ Π., ΚΟΥΜΠΕΣ Ε. 8π., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Α. 14π., ΚΛΟΥΡΑΣ Π. 9π., ΤΖΑΒΑΡΑΣ Ν., ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ Δ., ΤΖΑΒΑΡΑΣ Μ.
Τα δεκάλεπτα: 3-15, 14-8, 16-17, 13-19.
Επόμενη αγωνιστική: 21/10/2012 Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ – Γ.Σ. “ΕΣΠΕΡΟΣ” ΛΑΜΙΑΣ
       Τη Κυριακή 7-10, στις 5 το απόγευμα στο κλειστό γήπεδο της Άμφισσας, η ομάδα εφήβων του “Άρη” αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα του “Μάκαρου” για το πρωτάθλημα εφήβων περ. Στ. Ελλάδας, την  οποία νίκησε με σκορ 47-70.
Σύνθεση: (προπ. Σ. ΓΕΡΜΑΝΟΣ) ΚΑΣΑΙ Σ. 14π., ΦΙΛΙΠΠΟΥ Δ. 10π. (1τρ.), ΚΑΝΙΝΗΣ Ι. 9π., ΣΚΥΡΙΑΝΟΣ Ν. 10π., ΜΑΝΩΛΗΣ Α., ΚΟΥΜΠΕΣ Ε. 19π., ΠΑΓΩΝΗΣ Ι. 6π., ΒΛΑΧΟΣ Ε., ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 2π., ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤ.