«Μια Δύσκολη και μια Εύκολη Νίκη του “Άρη” επί του “Ηρακλή”»

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ – ΕΥΒΟΙΑΣ
 (Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ: Γ.Σ. “ΗΡΑΚΛΗΣ” ΘΗΒΑΣ – Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ 71-73 (ημ. 35-37)
ΠΑΙΔΩΝ: Γ.Σ. “ΗΡΑΚΛΗΣ” ΘΗΒΑΣ – Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ 31-93

Δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη πέτυχε το Σάββατο 17/11/12, στο Δημοτικό κλειστό γήπεδο Θήβας, η ομάδα του “Άρη”  επί της αντίστοιχης ομάδας του συμπολίτη του “Ηρακλή”.
Η διαφορά των 2 πόντων με την οποία οι παίκτες του “Άρη” τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος σφραγίζοντας έτσι τη νίκη, αφού στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες ήρθαν ισόπαλες 36-36. Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο “Άρης”  είχε την υπεροχή στο σκορ και ταυτόχρονα τον έλεγχο του αγώνα. Τις λίγες φορές που οι παίκτες του “Ηρακλή” ανέτρεψαν το σκορ πήραν γρήγορη απάντηση από τους παίκτες του “Άρη” οι οποίοι κατά διαστήματα πέτυχαν διαφορές μεγαλύτερες των 5 πόντων.
       Τη συνάντηση παρακολούθησαν πάρα πολύ φίλαθλοι των δύο ομάδων. Η διαιτησία των κκ. Κοτσιμπού και Ντάνου ήταν καλή με πολύ λίγα λάθη.
Με τη νίκη αυτή ο Α.Σ. “Άρης” βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα, έχοντας πετύχει σε 5 αγώνες, 4 νίκες και έχει υποστεί 1 ήττα εκτός έδρας.
Σύνθεση: (προπ. ΓΕΡΜΑΝΟΣ Σ.) ΧΑΡΑΤΣΗΣ Α. 26π. (2τρ.), ΚΑΝΙΝΗΣ Ι. 2π., ΚΟΥΤΣΟΒΑΣΙΛΗΣ Ι. 12π., ΣΚΥΡΙΑΝΟΣ Ν., ΠΑΓΩΝΗΣ Ι., ΚΑΡΑΜΑΓΚΙΩΛΗΣ Π., ΚΟΥΜΠΕΣ Ε. 22π. (2τρ.), ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Α., ΚΛΟΥΡΑΣ Π. 7π., ΤΖΑΒΑΡΑΣ Ν. 4π., ΚΑΡΑΜΠΙΤΣΑΚΟΣ Α., ΜΠΡΑΤΣΙΩΤΗΣ Θ.
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 20-19, 20-20, 16-16.
       Μια πολύ εύκολη νίκη πέτυχε τη Πέμπτη 15/11/12 στο κλειστό γήπεδο της Θήβας η παιδική ομάδα του “Άρη”  επί της αντίστοιχης του “Ηρακλή”  με διαφορά 62 πόντων. Στον αγώνα δε μπορεί να ασκηθεί καμία κριτική γιατί το αποτέλεσμα μιλάει μόνο του.
Σύνθεση: (προπ. ΚΟΥΤΣΟΒΑΣΙΛΗΣ Ι.) ΚΑΣΑΙ Ε. 10π., ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Μ. 4π., ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 9π. (1τρ.), ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Γ. 16π., ΒΛΑΧΟΣ Ε. 8π., ΤΟΜΠΡΟΣ Λ. 2π., ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ. 21π.,  ΜΠΕΚΡΗΣ Γ. 2π., ΜΠΟΓΡΗΣ Δ. 12π., ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ Λ. 5π., ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ Σ. 4π.
Τα δεκάλεπτα: 5-22, 11-26, 5-30, 10-15.