(Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε)
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ: Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ – Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 60-55
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Α.Σ. “ΑΡΗΣ” ΘΗΒΑΣ – Α.Ο. “ΑΣΤΕΡΑΣ” ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 54-15

Τα βρήκε δύσκολα η ομάδα μπάσκετ του “Άρη” Θήβας ενάντια στη σκληροτράχηλη ομάδα της Ιτέας.
Από την αρχή του αγώνα και μέχρι το τέλος του 4ου δεκαλέπτου, η ομάδα της Θήβας ήταν πάντα πίσω στο σκορ και 2 λεπτά πριν το τέλος έχανε 52-55. Στο σημείο αυτό η ομάδα της Ιτέας σίγησε και οι παίκτες του Άρη πέτυχαν την ανατροπή. Με τρίποντο του Χαρατσή ισοφάρισε σε 55-55. Κατόπιν με δύο βολές του Σκυριανού, μία βολή του Κουτσοβασίλη και δίποντο του Χαρατσή πήραν την νίκη με 60-55.
Σύνθεση του  “Άρη” Θήβας: (Προπ. Γερμανός Σ.) Χαρατσής Α. 23π. (3τρ.), Φουστέρης Δ. 1π., Κουτσοβασίλης I. 15π., Σκυριανός Ν. 5π., Κλούρας Π. 7π., Καραμαγκιώλης Π. 2π., Κουμπές Μ., 7π. (1τρ.), Λιαμπότης Α., Μπρατσιώτης Θ., Καραμπιτσάκος Α, Τζαβάρας Ν., Τζαβάρας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 12-14, 15-17, 14-13, 19-11.
     Τη Κυριακή 11 Νοεμβρίου στο κλειστό γήπεδο της Θήβας, οι Κορασίδες του “Άρη” έκαναν την πρώτη τους φετινή νίκη και μάλιστα με το επιβλητικό σκορ 54-15.
Με πολύ καλή άμυνα κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του “Άρη”  πήρε μπρος και νίκησε το Αλιβέρι με 39 πόντους διαφορά.
     Σύνθεση του  “Άρη” Θήβας: (Προπ. Κουτσοβασίλης Ι.) Φιλίππου Μ. 4π., Σούτα Β. 11π. (1τρ.), Κουτσοβασίλη Μ. 11π. (1τρ.), Λυμπερίου Σ. 2π., Ποταμιά Α. 10π. (1τρ.), Τσαρούχα Κ. 8π., Παπαγεωργίου Μ., Τσαρδούλια Η. 2π., Καρρά Ζ. 4π., Αρκούδη Σ. 2π.
Τα δεκάλεπτα: 5-1, 9-4, 20-5, 20-5.